Menu
Sepetim

İptal ve İade Koşulları

SAMA SPOR İPTAL VE İADE KOŞULLARI

Revizyon Tarihi: Şubat 2024

·        Sipariş ettiğiniz ürünün sevkiyat durumunu kontrol ederek, kargoya verilmeden önce web sitemiz üzerinden iptal edebilirsiniz. Bu durumda en kısa sürede ödemeniz kartınıza iade edilecektir.

·        Tarafınıza ulaşan ürününüz için web sitemiz üzerinden iade formu doldurmanız ve ürünü eksiksiz bir şekilde tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Bize ulaşan ürünler en hızlı şekilde kontrol edilerek gerekli işlemler başlatılacaktır.

·        İptal ve iade süreçleri ile ilgili Uzak Mesafe Satış Sözleşmesi ve aşağıda yer alan hususları doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

 

1.      Genel Bilgilendirme

·        Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

·        Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği(RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

·        Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.

·        Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise,  Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

·        Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.

·        Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 5 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

2.      Ürün Bedelinin Ödenmemesi Durumu

Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

3.      Kredi Kartının Yetkisiz Kullanılması Durumu

Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

4.      Öngörülmeyen Sebepler Nedeniyle Süresinde Teslim Edilemeyen Ürünler

Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

5.      Alıcının Kontrol Etme Yükümlülüğü

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI, Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.